Başkanın Mesajı

2003 yılında kurulan Engel-Siz Yaşam Derneği; ilk günden itibaren kuruluş amacı doğrultusunda engellilerin; hayatın her alanında yer alarak, nitelikli bir yaşam süreceği çalışmaları gerçekleştirmek için çalışmaktadır.

Gaziemir’de kurulan derneğimiz öncelikli olarak bu bölgede yer alan engellilerin istatistiki bilgilerini çıkarmış ve üye sayısını günden güne arttırmaktadır.

Engelli olmaları nedeni ile başta sağlık olmak üzere, ekonomik, sosyal ve kültürel hayata dahil olmakta erişim sorunu yaşayan engellileri tespit ederek, bu sorunların ortadan kaldırılması yönünde birbirinden farklı faaliyetler ve projeler gerçekleştirmektedir.

Engel-Siz Yaşam Derneği aynı zamanda yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri, özel ve kamu sektör ve merkezi yönetimlerde hak temelli savunuculuk ve lobicilik faaliyetlerini de sürdürmektedir.

Meslek edindirme eğitimleri, kişisel gelişim eğitimleri, sosyal ve kültürel faaliyetler, okuma yazma kursları düzenleyen Derneğimiz aynı zamanda sosyal ve kültürel aktiviteler gerçekleştirmektedir.

2003 yılından itibaren olduğu gibi bugün ve gelecekte toplumsal hayat içerisinde ancak birlikte üreterek, el ele farklılıkları ortadan kaldırabileceğimize olan inancımız ile “Engel-Siz” bir yaşamı tasarlamak ve hayata geçirmek adına faaliyetler ve projeler gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Saygılarımla

Gülgün Yorgancılar
Engel-Siz Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı